В Дубно за участі “Гайдамаків” презентували мисливську трофейну залу

29 лютого 2013 року у Дубенському замку за участі Козацького табору „Гайдамаки” було відкрито експозицію, яка ілюструє історію мисливства краю. Зала, де розміщена виставка, оформлена у стилі князівської доби. Тут для істориків та туристів зібрана зброя та трофеї тодішніх мисливців. Серед експонатів — лук-арбалет XV століття, мушкет XVI ст. та стріла XVII ст.

В Дубно за участі “Гайдамаків” презентували Мисливську трофейну залу

Не менш вражаючі настінні розписи. Місцеві художники відтворили цілі картини, на яких зобразили полювання князів Острозьких та Любомирських.

В Дубно за участі “Гайдамаків” презентували Мисливську трофейну залу

Керівництво музею сподівається цією виставкою привабити у замок більшу кількість відвідувачів та туристів. Адже Дубенщина здавна була відома як край мисливський. На підтвердження цього у сховищах музею зберігається майже дві сотні опудал тварин і птахів. Нагадаємо, з 1993 року замок входить до складу Державного історико-культурного заповідника м. Дубного.

В Дубно за участі “Гайдамаків” презентували Мисливську трофейну залу В Дубно за участі “Гайдамаків” презентували Мисливську трофейну залу В Дубно за участі “Гайдамаків” презентували Мисливську трофейну залу

Мисливство у всі часи допомагало чоловікам заводити дружбу з впливовими людьми та легше діставати хороші посади та зв’язки. Цю тезу підтверджує історія про місцевого князя Михайла Любомирського. Коли він у XVIII столітті влаштовував полювання для короля Польщі на ведмедя та вовків, його величності настільки сподобалось, що він нагородив молодого князя високим військовим чином.

P.S. У день відкриття зали директор державного історико-культурного заповідника м. Дубна Л.Кічатий урочисто вручив колективу Козацького табору „Гайдамаки” подяку за активну участь та допомогу у відкритті мисливської зали „Мистецтво князівського полювання”.

В Дубно за участі “Гайдамаків” презентували Мисливську трофейну залу


Комментирование запрещено